Kadın Mentörlük Yürüyüşü 2024 Başvuruları Başladı!

SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği, toplumsal cinsiyet eşitliğini savunmak, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na ulaşmak ve bu sayede memleketimizde ve dünyada eşitliğin, barışın hakim olduğu bir dünya düzeni için örgütlü dayanışmayı destekler. 2020 yılından beri, misyonumuza hizmet etmek üzere, SES Kadın Mentorluk Yürüyüşü’nü 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğimiz olarak organize ediyoruz.

SES Kadın Mentorluk Yürüyüşü, yaşamın farklı kademelerinde, farklı deneyimlerde, farklı yetkinliklerde, farklı yaşlarda olan kadınların bir araya gelip eşleşerek, birlikte yan yana yürüdükleri, birbirlerinin tecrübelerinden öğrendikleri mentor-menti ilişkisinin kurulduğu bir organizasyon. Kadından kadına destek olmak için bir araya gelecek kadınlar yoluyla kadın dayanışmasını güçlendiriyoruz. Kadın dayanışmasının, her türlü bölünmenin üstesinden geleceğine ve bu yolla toplumsal barışa katkı sunacağımıza inanıyoruz.

2020 yılında Vital Voices derneğinin, dünyanın 165 şehrinde uyguladığı Küresel Kadın Mentorluk Yürüyüşü’nün bir parçası olarak gerçekleştirdiğimiz ilk SES Kadın Mentorluk Yürüyüşü’nde 350 kadın, 2021’de pandemi nedeniyle sanal ortamda gerçekleştirdiğimiz buluşmamızda 300 kadın birbirine SES oldu, destek oldu. 2022 senesinde İstanbul’da Ataşehir ve Şişli ilçelerinde 200 kadınla bir araya geldik. 2023 senesinde ise planlanan yürüyüşümüz ülkemizde yaşanan deprem felaketi nedeni ile gerçekleştiremedik. Heyecan duyduğumuz bu etkinliğimizle yeniden bir araya gelmeyi ve bu dayanışma ağını büyüterek güçlendirmeyi hedefliyoruz.

SES Kadın Mentorluk Yürüyüşü için bu yıl 10 Mart 2024 Pazar günü saat 10:30 ile 14:00 arasında İstanbul’da Şişli Belediyesinin katkıları ile yeniden bir araya geliyoruz.

Gelin birlikte konuşalım, paylaşalım, birbirimize destek olalım.

Sivil toplum, kariyer yolculuğu, akademik gelişim, siyaset, medya, sanat, liderlik, girişimcilik, start-up, iş hayatına hazırlık, toplumsal cinsiyet eşitliği, iş-özel hayat dengesi, kişisel gelişim gibi farklı alanlarda tecrübelerini paylaşmak veya bu alanlarda tecrübesi olan başka kadınlardan öğrenmek, ilham almak isteyenleri buluşmamıza davet ediyoruz. Katılmak isteyenler aşağıdaki başvuru formunu doldurarak başvuru yapabilirler.

Eşitlik ve dayanışmanın hüküm sürdüğü bir geleceği birlikte yaratmak dileğiyle!