Project Description

İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nde 1994 yılında lisans ve 1996 yılında yüksek lisans derecesini tamamladı. Profesyonel çalışma hayatına; yüksek lisans çalışmaları sırasında bir TÜBİTAK projesinde yönetici yardımcısı görevi ile başladı. 1996-2001 yılları arasında özel sektör inşaat projelerinde proje takım üyesi, proje yöneticisi ve proje koordinatörü olarak çeşitli görevler alan Akın, 2001- 2005 yılları arasında uluslararası ofis mobilyası şirketi Herman Miller Inc. ile Genel Müdür görevini yürüttüğü BMS firması bünyesinde, Türkiye’deki Amerikan Hükümeti “GSA” projelerinde proje yöneticiliği görevlerini sürdürdü. 2005 yılında PMP derecesini alan Akın, aynı yıl Y. Mimar Gül Erkmen ile İŞTE Proje Yönetimi firmasını kurdu. 2006-2009 yılları arasında İstanbul Proje Yönetim Derneği (İPYD) Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Sekreterlik görevlerinin yanısıra, 2010-2011 çalışma döneminde ise İstanbul Proje Yönetim Derneği (İPYD) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini tamamladı.

15 yıldır ekibiyle birlikte, yaklaşık 1.5 milyon m2 kapalı alandaki geleceğe yön veren projelerin kendini sürece adamış bir paydaş yönetimi ile daha etkili ve daha verimli şekilde hayata geçebileceğine inanarak sektörde proje yönetim hizmeti vermeye devam etmektedir.

Değiştirmek, dönüşmek ve değer üretmek için çok çalışmak gerektiğine inanan Akın; IPYD (İstanbul Proje Yönetim Derneği), PMI (Project Management Institute), SAVE (Society of American Value Engineers), Agile Construction TR Çalışma Platformu ve 2017 yılından bu yana da KAGİDER üyesi olan AKIN, Mayıs 2019’dan itibaren KAGİDER Genişletilmiş Yönetim Kurulu Üyesi olarak gönüllü projelerde değer üretmeye devam etmektedir.