Vital Voices

Vital Voices, dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için çalışan kadın liderlere yatırım yapan ABD merkezli bir sivil toplum kuruluşu. ABD eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ve Madeleine Albright tarafından 1997 yılında kurulan Vital Voices, dünyanın dört bir yanındaki liderlerin gelişimi için üç ana alanda çalışma yürütüyor: İnsan hakları, ekonomik fırsat ve siyasi ve kamu liderliği. Pratik beceri ve hizmetler sunan programlar tasarlayan kuruluş, liderlerin stratejik planlar geliştirmelerine, hikayelerini anlatmalarına ve yeni kitlelere ulaşmalarına yardımcı oluyor. Vital Voices işbirliğiyle global projeleri “Kadın Mentörlük Yürüyüşü”nün İstanbul ayağını gerçekleştirdik.

Operation 1325

Operation 1325, Birleşmiş Milletler’in 1325 numaralı kararını uygulamak hedefiyle, kamuoyunu, karar alan liderleri ve sivil toplumu etkileyecek tartışma ve diyalog kanallarını genişletmek amacıyla platformlar oluşturan ve eğitimler veren İsveç merkezli bir sivil toplum kuruluşu.

Operation 1325, bu kararla ilgili farkındalık yaratmak ve bu kararın kapasitesini inşa etmek için Türkiye’de aktif olarak çalışıyor. Operation 1325 işbirliğiyle “Kadın SES’i” projesini gerçekleştiriyoruz.

Sivil Düşün

NewsLabTurkey