SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği’nin kadınların bilgi ve deneyimlerini birbirleriyle paylaşarak kadın dayanışmasını güçlendirmek amacıyla üçüncü kez düzenlediği Kadın Mentorluk Yürüyüşü etkinliği Maçka Sanat Parkı ve Ataşehir Mozaik Park’ta gerçekleşti.

Toplumsal cinsiyet eşitliğini savunmak, sürdürülebilir kalkınma amaçlarına ulaşmak ve bu sayede Türkiye’de ve dünyada eşitliğin, barışın hâkim olduğu bir dünya düzeni için dayanışmayı desteklemek üzere kurulan SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği’nin kadınların deneyim ve bilgilerini paylaşmalarına imkân vermek için düzenlediği Kadın Mentorluk Yürüyüşü bu yıl 6 Mart Pazar günü 12.00-14.00 saatleri arasında Maçka Sanat Parkı ve Ataşehir Mozaik Park’ta gerçekleşti.

Etkinliğe, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, CHP 24. Dönem Milletvekili Sena Kaleli ve Prof. Dr. Büşra Ersanlı, Prof. Dr. Hülya Tanrıöver, Prof. Dr. Nazire Akbulut ve Kagider Başkanı Emine Erdem’in  de aralarında bulunduğu yüzlerce kişi katıldı.

Haberin tamamına ulaşmak için tıklayın.