Basında SES2021-05-06T14:32:28+00:00

Basında Ses

Partilerin kadın milletvekili adayı karnesi

Türkiye 14 Mayıs’ta tarihinin en önemli seçimlerinden birine giderken kadınlar milletvekili listelerinde kendilerine yeterince yer bulamadı. Cumhur ve millet ittifaklarının ‘seçilebilir’ yerden gösterdiği kadın adayların sayısı yalnızca 82. Yeşil Sol Parti ve TİP’te kadın aday oranı daha yüksek. haberin tamamına ulaşmak için tıklayınız.    

Kaosgl – SES’ten LGBTİ+ ailelerine ve SPoD’a ödül

SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği’nin bu yıl ikincisini düzenlediği “Yılın Kadınları” ödülleri dün gerçekleşen törenle sahiplerini buldu. Törende Sosyal Politika, Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği ve LGBTİ+ aileleri adına LİSTAG da ödül aldı.   haberin tamamına ulaşmak için tıklayınız.

Ankahaber – SES EŞİTLİK VE DAYANIŞMA DERNEĞİ’NİN “2022 YILIN KADINLARI” ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği’nin 2022 yılında dünyada ve Türkiye’de kadınlara ve kadın mücadelesine ilham veren kadınlara teşekkür sembolü olarak verdiği “SES Yılın Kadınları” ödülleri sahiplerini buldu. İstanbul’daki Pera Müzesi’nde dün akşam düzenlenen ödül töreni, geniş katılımla yapıldı.   haberin tamamına ulaşmak için tıklayınız.

Dokuz8haber – Ses Eşitlik ve Dayanışma Derneği’nin “2022 Yılın Kadınları” ödülleri sahiplerini buldu

SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği’nin 2022 yılında dünyada ve Türkiye’de kadınlara ve kadın mücadelesine ilham veren kadınlara teşekkür sembolü olarak verdiği “SES Yılın Kadınları” ödülleri sahiplerini buldu. İstanbul’daki Pera Müzesi’nde dün akşam düzenlenen ödül töreni, geniş katılımla yapıldı. SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği’nin 2022 yılında dünyada ve Türkiye’de kadınlara ve kadın mücadelesine ilham veren kadınlara teşekkür sembolü olarak verdiği “SES Yılın Kadınları” ödülleri sahiplerini buldu. İstanbul’daki Pera Müzesi’nde dün akşam düzenlenen ödül töreni, geniş katılımla yapıldı.   haberin tamamına ulaşmak için tıklayınız.

Diken -‘SES Yılın Kadınları’ açıklandı: Direnişleriyle umut oldular

Bu yıl ikincisi düzenlenen ‘SES Yılın Kadınları’ ödüllerine TİP Milletvekili Sera Kadıgil, şarkıcı Gülşen, İran ve Afganistan’daki direnişçilerin de aralarında bulunduğu 19 kadın layık görüldü. 2022’de dünyadaki kadın hakları mücadelesinde veya cinsiyet eşitliği çabasında öncü, eşitlikçi ve feminist duruşuyla örnek olan, başarılarıyla kadınlara ilham veren veya sistematik baskılara direnerek dayanışmaya katkı sunan Türkiye ve dünyadan 19 kadın, halka açık oylamayla seçildi.   haberin tamamına ulaşmak için tıklayınız.

Bianet – SES “Yılın Kadınları Ödülleri” sahiplerini buldu

SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği, 2022 yılında dünyada ve Türkiye'de kadınlara ve kadın mücadelesine ilham veren isimlere teşekkür sembolü olarak "SES Yılın Kadınları" ödüllerini verdi. Dün (26 Ocak) Pera Müzesi'nde düzenlenen ödül töreni geniş bir katılımla gerçekleşti.   haberin tamamına ulaşmak için tıklayınız.

Go to Top